Posjet grobu Grigora Viteza povodom 109-te godišnjice rođenja

Povodom 109-te godišnjice rođenja dječjeg pisca i pjesnika našega kraja Grigora Viteza, načelnik Općine Gornji Bogićevci Pavo Klarić, voditeljica Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci Jasminka Klarić i voditelj komunalnog pogona Općine Gornji Bogićevci Franjo Bungić, položili su cvijeće i zapalili svijeće na njegov grob u Kosovcu. Svi znamo kako naša knjižnica upravo nosi ime Grigora Viteza te  kako je on rođen 15. veljače 1911. godine u selu Kosovac (na području naše Općine).

U ponedjeljak 17. veljače, također njemu u čast i o obljetnici njegova rođenja u Narodnoj knjižnici i čitaonici “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci članovi Zagonetačkog kluba Dragalić promovirat će i predstaviti knjigu “ZAGONETKE GRIGORA VITEZA”. Književni susret će biti upriličen s učenicima od 1.do 4. razreda PŠ Gornji Bogićevci i PŠ Smrtić i njihovim učiteljicama kao i gostima. Knjigu je priredila, a ujedno će govoriti o knjizi gospođa Mirjana Škrinjarić.