Svečano otvaranje Društvenog doma u Trnavi

SVEČANO OTVOREN DRUŠTVENI DOM U TRNAVI

13.prosinca 2019. je u društvenom domu Trnava upriličeno svečano otvorenje.

Uz načelnika Gornjih Bogićevaca Pavu Klarića, nazočni su bili predstavnici udruga, brojni mještani, te predsjednik mjesnog odbora Trnava Anto Jakić koji nam je s ponosom rekao kako je on prvi stanovnik Trnave nakon domovinskoga rata te kako živi za svoje mjesto, a fra Ivo Brezović posvetio je prostorije novotvorenog Doma. Društveni dom u Trnavi je prije nekoliko mjeseci već završen te je već dva puta službeno korišten. Podsjetimo riječ je o projektu koji je općina na inicijativu mještana pokrenula još 2013. godine. Kao najpovoljniji izvođač izabrana je“ Vuković gradnja“. Ukupna investicija iznosi 1. 530. 000,00 kn s PDV-om .S izvođačem je postignut sporazum o gradnji u fazama s obzirom da je investicija prevelika za proračun općine pa je u prvoj fazi 2013. godine općina izdvojila 160.000,00 kn a Brodsko-posavska županija 100.000,00 kn. Načelnik Pavo Klarić kaže kako dvije godine općina nije prolazila na nacionalnim fondovima a fondova EU nije bilo pa su i radovi stajali. Tek 2016. u Ministarstvu regionalnog razvoja Općina Gornji Bogićevci je prošla na natječaju ali opet ne za cjelokupni projekt za 2. fazu čija je vrijednost 528.000,00 kn , nego samo za iznos od 300.000,00 kn. Riječ je o izgradnji temelja, zidova, nosivih ploča i krovne konstrukcije . Izvođač je kasno krenuo s radovima ali 2017. godini zvršena je i 3. faza, dakle – unutarnje uređenje, stolarija , instalacije i grijanje . Objekt je površine gotovo 400 m2 , a osim dvorane koja će se koristiti za različite društvene sadržaje , tu su i prostorije za rad Mjesnog odbora , udruga i društava s područja Trnave, a također je predviđen lokal za trgovinu ili poslovni prostor za najam. Iza objekta prema istočnoj strani postoji zemljište u vlasništvu općine pogodno za uređenje asfaltnog igrališta te igrališta za djecu sa parkiralištem, stazama i uređenim zelenim površinama. Prije rata naselja Trnava i Medari su imali zajednički dom . Prvotna je ideja bila zajedno s općinom Dragalić obnoviti postojeći ali devastirani objekt međutim kako kaže načelnik Klarić, općina Dragalić je od toga odustala jer nisu imali predviđena sredstva za to a bilo im je jednostavnije i jeftinije u tu svrhu.urediti prostor bivše zadruge Klarić dodaje kako je šteta da u Trnavi propada i objekt bivše područne škole Trnava, škole koji je u vlasništvu OŠ Dragalić i dodaje kako je ranije tražio da se objekt da Općini GB koja bi ga uredila kao mjesni dom, međutim nije bilo razumijevanja od strane OŠ Dragalić, kaže načelnik Klarić. Druženje je u Društvenom domu nastavljeno svečanim domjenkom i glazbom.

Slike novoizgrađenog Društvenog doma u Trnavi i početak izgradnje.

IZVOR: Tekst i fotografije RP “Bljesak”