“Volim čitati, volim knjigu i volim crtati” – književno-likovnom radionicom obilježen Dan hrvatskih knjižnica i u našoj knjižnici

„Volim čitati, volim knjigu i volim crtati“ – simboličnog naziva književno-likovnom radionicom obilježen Dan hrvatskih knjižnica i u Narodnoj knjižnici i čitaonici „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci

U Narodnoj knjižnici i čitaonci „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci opet je bilo veselo jer smo ugostili učenike prvog razreda PŠ Gornji Bogićevci i njihovu učiteljicu Spomenku Bošnjaković povodom obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica, 11. studenoga. Kako je cijeli Mjesec hrvatske knjige 2019. godine prožet čitanjem i odvija se pod motom U ritmu čitanja, a kako su knjižnice najglasnija mjesta na svijetu tako je bilo i u našoj knjižnici. Odjekivali su radosni dječji glasovi, čuo se smijeh, a nadasve učiteljičin umirujući glas čitajući učenicima priču iz njihovog udžbenika „Čupavi Pero“ iz vrlo vesele fotelje nabavljene upravo za njih i njihovo druženje.

Svi su pažljivo slušali svoju učiteljicu dok je čitala, a zatim razgovarali o pročitanom tekstu…jer knjige osim što se čitaju, imaju ritam, ali one i zvuče, pjevaju, dišu, slušaju se… I na kraju književno-likovne radionice ilustrirali su „Čupavog Peru“ svatko na svoj način. Prekrasni učenički likovni radovi ukrašavaju pano naše knjižnice.