Obilježavanje VRO Bljesak uoči 1. svibnja

  • by

POLAGANJEM VIJENACA I MOLITVOM ODALI POČAST POGINULIM I UMRLIM SUBORCIMA

Kao i svake godine uoči 1. svibnja i obilježavanja obljetnice VRO Bljesak, poginulih i umrlih suboraca prisjetili su se članovi UHDVDR Gornjih Bogićevaca, roditelji i članovi obitelji poginulih branitelja. Učinili su to polaganjem vijenaca kod spomen obilježja gdje su poginuli njihovi suborci u Domovinskom ratu na području općine Gornji Bogićevci te tako prigodno obilježili 27. obljetnicu VRO”Bljesak”. Uz molitvu i prisjećanje na poginule i umrle hrvatske vitezove vijenci su položeni i zapaljene svijeće kod spomen obilježja u Trnavi, Smrtiću, Kosovcu, Dubovcu i u Gornjim Bogićevcima. Nazočni su među ostalima bili načelnik Općine Gornji Bogićevci Pavo Klarić, predsjednik županijske udruge hrvatskih branitelja i dragovoljaca domovinskog rata kao i bogićevljanske udruge Antun Zdunić te predstavnice Udruge udovica poginulih hrvatskih branitelja te djece i mladih članova obitelji branitelja.