Putovanje KUD-a “STARČA” u BUGARSKU

  • by
KUD “STARČA” Gornji Bogićevci boravio je u terminu 15.08.2019. – 19.08.2019. ( 5 dana bez putovanja ) i sudjelovao na međunarodnom festivalu folklora u Bugarskoj pod nazivom “Folk nuance festival of the folk art Bulgaria” u terminu 15.08. – 19.08.2019. Evo što nam je o tome putovanju rekla sama predsjednica KUD-a Mara Klarić: Lijepo iskustvo, obogaćeni informacijama o kulturi Bugarske, od nošnji pa do gastro kulture. Odmor i kupanje na Crnom moru je također za nas novo iskustvo, i razlikuje se od odmora na Jadranskom moru. Predstavili smo Lijepu našu u mjestu Lozenets na obali Crnoga mora. U želji da što više prikažemo raskoš i različitost narodnih nošnji u Republici Hrvatskoj, koreografkinja Marijana Bogdanović je postavila “mix” koreografiju tako da su viđene slavonska, međimurska, pokupska i podravska.