U DUBOVCU OBILJEŽEN BLAGDAN BEZGREŠNOG SRCA MARIJINA
U subotu 28.06.2025. godine Blagdan Bezgrešno srce Marijino zaštitnik mjesta Dubovac, slavljen je Svetom misom u društvenom domu Dubovac. Svetu misu slavio je župnik župe Svetog Vida Okučani fra Ivo Brezović. Nakon Svete mise upriličeno je druženje uz prigodan domjenak koji je donirala Općina Gornji Bogićevci.
MEMORIJALNI KUP “DAMIR KOZMAN” OKUPIO MNOŠTVO DJECE U GORNJIM BOGIĆEVCIMA
Unatoč velikoj vrućini i sparini ovogodišnji Memorijal Damir Kozman je okupio velik broj ekipa, ali vatrogasci su uvijek tu, prvi su kad se treba uhvatiti u koštac s neprilikama i svim izazovima
21. lipnja 2025.godine je u Gornjim Bogićevcima održan 4. memorijalni kup djece „Damir Kozman“ u vatrogastvu u spomen na prerano preminulog bivšeg zapovjednika DVD-a Gornji Bogićevci Damira Kozmana.
Odazvalo se 14 ekipa od kojih 4 u ženskoj konkurenciji uz domaćina. Predsjednik DVD-a Gornji Bgićevci Ivan Siladi ponosan je na ovoliki broj dječice i na ovaj način su odali počast prerano preminulom zapovjedniku i prijatelju Kozmanu koji bi bio sigurno ponosan.
Natjecanje je otvorila nova načelnica Gornjih Bogićevaca Aleksandra Zdunić koja se prisjetila Damira i njegovog doprinosa u odgoju mladih vatrogasaca. Uz načelnicu Zdunić nazočna je bila Ana Selihar predsjednica savjeta vatrogasne mladeži i Stjepan Županić županijski vatrogasni zapovjednik kao i domaćini novi mladi zapovjednik DVD-a Matej Jelčić i voditeljica podmlatka Sanela Jelčić i brojni članovi-vatrogasci koji su pomogli da se ovo natjecanje održi.
Kako bi sve bilo regularno sudci su bili Goran Štangret predsjednik vatrogasnih sudaca BPŽ, Antun Tot i Petar Strinavić.
Predsjednik DVD-a Gornji Bgićevci Ivan Siladi je u ime domaćina mladim natjecateljima poželio ugodan boravak u Gornjim Bogićevcima te uspješan kup u kojem kako je naglašeno kako nije važno tko će pobijediti, već je važno sudjelovati i osposobiti se za vatrogasca kako bi u budućnosti mogli spašavati živote i imovinu i biti društveno korisni članovi zajednice.
Uz domaćine natjecali su se članovi DVD-ova Sunja-Greda-Sunja, Dragalić, Bodovaljci, Orubica, Baćin dol, Godinjak, Laze i Vrbje.
Lijepo vrijeme je poslužilo organizatore i njihove goste te je kup i ove godine uspješno održan.
I uistinu u ovom kupu nije bilo važno tko je odnio medalje i pehare kući, važno je bilo druženje i obuka mladih u buduće vatrogasce te prisjećanje na nezaboravnog Damira Kozmana.
Opširnije ćemo o kupu još govoriti u informativnim emisijama i emisiji Pruži mi ruku.
Evo i rezultata:4. Memorijalni kup Damir Kozman, podmladak,
DVD GORNJI BOGIĆEVCI BIO DOMAĆIN REDOVNE IZVJEŠTAJNE SKUPŠTINE VATROGASNE ZAJEDNICE BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE Gornji Bogićevci 17.06.2025.
U Gornjim Bogićevcima je u utorak 17. lipnja održana redovna izvještajna godišnja skupština Vatrogasne zajednice Brodsko-posavske županije. U ime Općine Gornji Bogićevci članove VZ i njihove goste je pozdravila novoizabrana načelnica Aleksandra Zdunić i naglasila da vatrogasci zaslužuju podršku cijele zajednice od lokalnih do državnih vlasti jer obavljaju jako važan posao.
Ulaganje u vatrogastvo nije trošak već je riječ o ulaganju u sigurnost svih građana , rekla je Zdunić i dodala kako će DVD Gornji Bogićevci uvijek imati podršku općine.
U ime domaćina nazočne je pozdravio predsjednik DVD-a Gorni Bogićevci Ivan Siladi te u nekoliko rečenica predstavio društvo i pozvao sve članove zajednice na 4. memorijalni vatrogasni kup “Damir Kozman” koji će biti održan u subotu 21. lipnja u Gornjim Bogićevcima s početkom u 18 sati. Sjednicu je vodio predsjednik VZ BPŽ Milan Šulter, a izvješće o radu je podnio zapovjednik Stjepan Županić. Naglasio je kako VZ BPŽ ima dvije javne postrojbe Novu Gradišku i Slavonski Brod i 60 DVD-a .
Uz redovno održavanje sjednica, VZ skrbi o zakonskim obavezama zapovjednika, pripremama odlaska kandidata na polaganje stručnih ispita i brojnim drugim aktivnostima. Dodao je kako je na području zajednice izgrađeno 8 novih objekata a šest ih je adaptirano. Pokušavaju se dostupna financijska sredstva maksimalno iskoristiti za opremanje DVD-a.
Tijekom protekle godine je na području bilo 557 intervencija od čega požar 121 stambenog, odnosno gospodarskog prostora, požar otvorenih prostora 143, 227 tehničkih intervencije te 40 požara prometnih sredstava. Rekao je također da nije bilo posebnih odstupanja u odnosu na ranije razdoblje. Redovito se provode natjecanja , odlazi na ispomoć drugim VZ-ama i sl.
Jedan od problema na koji je ukazao Županić je taj što zajednica funkcionira u iznajmljenom prostoru i nada se da će se i to uskoro promijeniti. Izvješće je usvojeno kao i financijsko izvješće koje je prezentirao predsjednik Milan Šulter, a na kraju sjednice članove su pozdravili uvaženi gosti među kojima predstavnici VZ Virovitičko- podravske, Požeško-slavonske, Sisačko-moslavačke županije, VZ Grada Zagreba te tajnik kabineta glavnog zapovjednika Hrvatske vatrogasne zajednice Hrvoje Ostović.
ZA PREDSJEDNIKA VIJEĆA PONOVONO IZABRAN ŽELJKO KLARIĆ
Dana 13. lipnja 2025. godine je održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Gornjih Bogićevaca. Sjednicu je otvorila i vodila pročelnica JUP-a Ana Šagovac, a potom Željko Klarić koji je sjednicu vodio kao vijećnik i u nastavku kao izabrani predsjednik Općinskog vijeća.
Predsjednik mandatnog povjerenstva Dragan Bilandžić je podnio izvješće o provedenim izborima za Općinsko vijeće. Vijećnici su izviješće primili na znanje i verificirali mandate izabranih vijećnika te su potom svečano prisegnuli.
Nakon intoniranja državne himne i minute šutnje za sve poginule i umrle hrvatske branitelje, prvog predsjednika RH dr. Franju Tuđmana i sve umrle vijećnike općinskog vijeća iz ranijih saziva za vijećnike su izabrani: Željko Klarić, Aleksandra Zdunić, Dragan Bilandžić, Milka Račman, Stjepan Krstanac, Veseljko Šugić, Robert Smjerog, Marijana Vidić Poleto i Pavo Klarić koji je svoj mandat stavio u mirovanje i u Općinskom vijeću će ga zamijeniti vijećnik Ivan Siladi. Aleksandra Zdunić je svoj mandat stavila u mirovanje, budući da je izabrana za općinsku načelnicu, a u Općinskom vijeću će ju zamijeniti vijećnica Iva Lopar.
Utvrđeno je da na provedenim izborima u Općinskom vijeću Općine Gornji Bogićevci nije osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika srpske nacionalne manjine, te se broj članova općinskog vijeća povećava za 1 mjesto.
U skladu s Zakonom raspisat će se dopunski izbori za člana Općinskog vijeća Općine Gornji Bogićevci iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine. Novoizabranom vodstvu i svim vijećnicima puno uspjeha, međusobnog uvažavanja i konstruktivne suradnje u godinama koje slijede, zaželio je bivši načelnik Pavo Klarić. Istaknuo je važnost suradnje svih vijećnika bez obzira na političke razlike, jer jedino zajedničkim radom mogu ostvariti konkretne pomake za boljitak svih naselja i ljudi u Općini Gornji Bogićevci.
Novoizabrana načelnica Aleksandra Zdunić na kraju sjednice je čestitala svim novoizabranim vijećnicama i vijećnicima, čestitala im te poželjela puno uspjeha, strpljenja i mudrosti u radu.
Novoizabrani predsjednik vijeća Željko Klarić je rekao kako u vremenu kada su zajedništvo, predanost i vizija ključni za napredak, novo Općinsko vijeće ima čast, ali i odgovornost biti glas svih mještanki i mještana Općine Gornji Bogićevci.
SVEČANO PROSLAVLJEN DAN OPĆINE GORNJI BOGIĆEVCI, ODRŽANA VEČER FOLKLORA
Općina Gornji Bogićevci danas 9. lipnja 2025.godine, na duhovski ponedjeljak proslavlja svoj dan. U Hrvatskom seljačkom domu održana je smotra folklora “Dok kucaju naša srca mlada postojat će Bogićevci moji” u organizaciji KUD-a Starča, gdje su uz domaćine nastupili brojni gosti iz Dragalića, Rešetara, Jakšića, Okučana i Bekteža te je zabava nastavljena duboko u noć uz City bend.
SVEČANO PROSLAVLJEN DAN OPĆINE GORNJI BOGIĆEVCI; ALEKSANDRA ZDUNIĆ PREUZELA DUŽNOST NAČELNICE OPĆINE GORNJI BOGIĆEVCI
Općina Gornji Bogićevci danas 9. lipnja 2025.godine, na duhovski ponedjeljak proslavlja svoj dan. U prijepodnevnim satima u župnoj crkvi Duha sv. održana je sveta misa koju je predvodio fra Mario Radman župnik župe Duha svetoga.
Zatim su položeni vjenaci i upaljene svijeće za sve poginule i umrle branitelje s područja Gornjih Bogićevaca u Domovinskom ratu i prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. U Društvenom domu u Kosovcu je uslijedila svečana sjednica općinskog vijeća pod predsjedanjem Željka Klarića.
Nazočni na svečanosti bili su među ostalima, zamjenica gradonačelnika Slavonskog Broda Marina Martić Puača, županijski vijećnici iz nezavisne liste Duspara Mirko Vesna Zlatarević i Zoran Marijić, gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić, zastupnik u saboru županije Srednja Bosna, ujedno izaslanik u Domu naroda parlamenta Federacije BiH Ivo Šimunović, načelnik prijateljske općine Dobretići iz BiH Ivo Čakarić, načelnici Općina Okučana Aca Vidaković, Stare Gradiške Velimir Paušić, Cernika Vitomir Žakić, predsjednik općinskog vijeća Okučana Ivica Pivac, načelnik PP Okučani Zrinko Kapetanić, ravnateljica OŠ Okučani Ivana Mijatović kao i svi gospodarstvenici, predstavnici kulturnih, društvenih i sportskih institucija te svih udruga s područja Gornjih Bogićevaca.
Dosadašnji načelnik Pavo Klarić zahvalio se zaposlenicima jedinstvenog upravnog odjela Općine i mještanima na ukazanom povjerenju tijekom prethodnih mandata, dok je nova načelnica Zdunić istaknula spremnost za odgovorno preuzimanje dužnosti i posvećenost radu u interesu svih stanovnika općine. Klarić je rekao kako će biti na raspolaganju novom vodstvu općine i zaželio novoizabranoj načelnici Aleksandri Zdunić uspješan daljnji rad, čestitao joj na novoj dužnosti te je uslijedila i primopredaja vlasti.
Na kraju svečanosti upriličena je i dodjela nagrada i priznanja zaslužnim građanima i organizacijama za njihov doprinos razvoju općine. Priznanja su dodijeljena: Miroslavu Krstancu za osnivanje i pokretanje Općine G. Bogićevci, materijalnu pomoć općini, te obranu domovine, Branku Bendekoviću za izniman rad i trud u vatrogastvu i civilnoj zaštiti i Željku Zubaku kao jednom od osnivača ŠK Bedem koji je zaslužan za razvoj šahovskog kluba te uključivanju djece i predan dugogodišnji rad s njima u klubu. Na kraju se okupljenima obratila i novoizabrana načelnica Aleksandra Zdunić. Njezinu izjavu kao i opširniji prilog donosimo u našim informativnim emisijama na 105.5 MHz.
Dodajmo kako je u večernjim satima održan sportski i zabavni dio programa obilježavanja Dana općine Gornji Bogićevci, nogometni susret u organizaciji NK “Sloboda” na stadionu “Brezine” između domaćina seniora i veterana. U isto vrijeme u Hrvatskom seljačkom domu održana je Večer folklora u organizaciji KUD-a Starča, gdje su uz domaćine nastupili brojni gosti iz Dragalića, Rešetara, Jakšića, Okučana i Bekteža.
I ove godine nastavljena je tradicija pečenja vola te zabava uz City bend koja je trajala dugo u noć.
U svečanoj atmosferi i uz prisustvo brojnih gostiju, učenika, nastavnika, bivših djelatnika i prijatelja škole, održana je svečana priredba povodom 30 godina rada OŠ Okučani nakon Domovinskoga rata. Ovaj važan jubilej obilježen je raznovrsnim programom koji su pripremili učenici i nastavnici, kako bi svi zajedno prikazali bogatu tradiciju, brojne uspjehe i zajedništvo koje krasi ovu školu. Učenici su svoje umijeće pokazali u pjesmi, plesu, recitiranju i odličnoj glumi.
Na svečanoj sjednici Učiteljskog vijeća dodijeljene su zahvalnice i priznanja za sve one koji su na bilo koji način svojim radom i trudom doprinijeli promicanju, napretku i ugledu u dosadašnjem radu škole.
Ravnateljica OŠ Okučani Ivana Mijatović se zahvalila svima koji su bili dio ove svečanosti i pomogli da 30. rođendan škole bude proslavljen dostojanstveno. Ova godišnjica je podsjetnik na značaj obrazovanja i zajedništva, kao i poticaj da nastavimo sa još većom posvećenošću u godinama koje dolaze, istaknula je Mijatović.
Sinoć u ČETRNAESTOJ NOĆI KNJIGE na Svjetski dan knjige i autorskih prava u Narodnoj knjižnici i čitaonici “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci čitalo je i malo i veliko, djeca i odrasli, svi zajedno jer ih je spojila i ujedinila knjiga – čovjekov najbolji prijatelj. Razne, zanimljive knjige o životinjama i ljudima, priče, romani, zagonetke, bajke, slikovnice…sve se našlo u rukama sinoćnih ljubitelja knjiga i svatko je mogao čitati svoju najdražu knjigu duboko u noć.
Kada bi bar NOĆ KNJIGE bila svaki dan, knjige bi bile presretne, svi bi bili radosniji, sretniji i vedriji jer knjiga pruža sve ono što čovjeku treba, daje snagu i utjehu, ljepotu života…
Zato dragi čitatelji dođite u našu knjižnicu i uživajte u ljepoti knjiga i ljepoti čitanja svaki dan, a svima vama koji ste sinoć bili na Noći knjige i vama koji ste se pobrinuli za ukusne slastice jedno veliko HVALA, u ime knjižnice, knjiga i moje osobno ime.
Vaša knjižnica vas rado očekuje s novim naslovima!
Hvala vam što podržavate rad naše knjižnice i sve naše kulturne manifestacije i programe.
I ova Noć knjige održana je u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci i voditeljice knjižnice Jasminke Klarić
Uskrsna radionica u PŠ Smrtić pod nazivom “Vesele uskrsne košarice i pisanice”
U predblagdanskom ozračju u PŠ Smrtić u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci jučer 14.4.2025. godine održana je još jedna uskrsna radionica izrade pisanica i košarica pod nazivom “Vesele uskrsne košarice i pisanice”. Vrijedni i kreativni učenici PŠ Smrtić sa svojom učiteljicom Marijanom i asistenticom Tatjanom izradili su prekrasne uskrsne košarice koje su zatim punili ukrašenim pisanicama. Kao i uvijek, učionica je bila predivno ukrašena uskrsnim radovima učenika te škole. Velika hvala učenicima, učiteljici Marijani Bogdanović i asistentici Tatjani Krizmanić na gostoprimstvu, kreativnosti i suradnji.
Kreativnu radionicu osmislila, organizirala i vodila voditeljica knjižnice Jasminka Klarić!
Svima vama želimo sretan i blagoslovljen Uskrs, najveći kršćanski blagdan!
Kako bismo vam pružili bolje korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Za bolje iskustvo korištenja, slažete li se s upotrebom kolačića?