U organizaciji KUD-a “Starča” Gornji Bogićevci dana 25.02.2020. godine održan je u HSD-u Gornji Bogićevci Maskenbal za odrasle. Uz dobru glazbu, mnoštvo maski, i bogate tombole izabrane su najbolje maske koje su dobile vrijedne nagrade. Bilo je jako veselo i svatko je bar na jedan dan mogao biti ono što oduvijek želi.
U organizaciji KUD-a “Starča” Gornji Bogićevci 23.02.2020. u HSD-u u Gornjim Bogićevcima održane su dječje maškare. Djeca su se lijepo uz grickalice i sokiće družila i zabavila, a na kraju su oni najmaštovitiji dobili i vrijedne nagrade.
Redovnu godišnju izvještajno izbornu skupštinu održali su 22.veljače članovi NK „Slobode“ iz Gornjih Bogićevaca. Nakon minute šutnje za poginule , umrle i nestale Hrvatske branitelje i prvog predsjednika RH dr.Franju Tuđmana te za preminule članove NK Slobode usvojen je dnevni red i zapisnik s prošle skupštine .Uz brojne igrače, trenere,i članove uprave nazočni su bili i predsjednik Općinskog Vijeća Stipo Šugić, u ime novogradiškog nogometnog središta Krunoslav Hofer, novoizabrani predsjednik KUD-a Starča Gornji Bogićevci Ivica Lopar, predsjednica Društva za sport i rekreaciju “Sport za sve” Gornji Bogićevci Marijana Bogdanović, Antun Zdunić u ime Udruge hrvatskih branitelja dragovoljaca dom.rata, voditeljica Knjižnice i Čitaonice Grigor Vitez GB Jasminka Klarić,predsjednik DVD-A Gornji Bogićevci Ivan Siladi,Zdravka Aleksić predsjednica Udruge Žena Lan gb,fra Ivo Brezović župnik župe duha svetoga te Stjepan Dukanović autor “MONOGRAFIJE” Nogometnog kluba “Slobode”.
Izvješće o radu pionira podnio je trener Branko Delić koji je rekao kako je prošla sezona protekla vrlo dobro. Nažalost nekoliko igrača je napustilo sastav pinira te prešli u juniore i u neke konkurencijske klubove. Za nadolazeću sezonu nogometni sastav pinora broji 6 igrača i 12 limača. Odigrali su 6 utakmica, od toga tri poraza i tri pobjede. Pohvalio je mlade igrače te rekao kako odlično rade i treniraju. I ove se sezone ponavlja problem s igračkim kadrom rekao je trener pionira Delić i izrazio nadu da će sljedeća sezona biti znatno bolja. Izvješća o radu trenera juniora i seniora pročitao je trener seniora Veseljko Šugić, koji je naglasio kako su seniori u sezoni 2018/2019 završili na pretposljednjem mjestu. Jedan od razloga nešto lošijeg rezultata nego inače je zbog nedostatka igračkog kadra. U sezoni 2019./2020. seniorska momčad je na samom startu krenula uspješno gdje su u prva četiri kola osvojili 7 bodova, a razlog tome je ozbiljan pristup i zalaganje na utakmicama. No, nakon 4.kola dolazi do osipanja igračkog kadra zbog odlaska na fakultet ili srednješkolsko obrazovanje u druge gradove, a i ono što je ostalo igrača izgubilo je volju na treninzima, te ih je sreća napustila kako kaže trener Šugić na pojedinim utakmicama koje su gubili sa jednim golom razlike. Seniorska momčad trenutno se nalazi na 11.mjestu s osvojenih 9 bodova. U ovom proljetnom dijelu seniorskoj momčadi su pristupila 3 nova i vrlo važna igrača, pa se iz kluba nadaju i boljim rezultatima, na radost cijele Uprave kluba kako ističe trener Šugić, a posebno na radost vjernih navijača NK Slobode. Financijsko Izvješće Kluba podnio je Ilija Bungić koji je rekao kako je klub u 2019.godini ukupno uprihodio 84.950,00.Početno stanje blagajne bilo je 11.136,00.Ukupni izdatci protekle godine iznosili su 81.466,00. Općina Gornji Bogićevci je uplatila 60.000,00 Kn. Za 2020.planirani su prihodi u iznosu od 100.000,00.Zatim je uslijedilo izvješće predsjednika kluba Dominika Klarića. Rekao je kako su u protekloj godini održali ukupno 10 sjednica Izvršnog odbora te 2 skupštine. Na tim su sjednicama nazočili i članovi Nadzornog Odbora i Stegovnog suda . Organizirane su prijateljske , kup i prvenstvene utakmice .Vodilo se računa o transparentnom trošenju sredstava i nabavci opreme ali se radilo i na uređenju igrališta. U 2019.klub je kupio kosilicu za košnju kako glavnog tako i pomoćnog nogometnog igrališta, s ponosom je rekao predsjednik Klarić i još jednom se svima zahvalio na podršci. Zatim je predsjednik Klarić izvijestio kako je dosadašnji tajnik kluba Željko Klarić podnio neopozivu ostavku zbog privatnih i zdravstvenih razloga. Ostavka je jednoglasno prihvaćena te je za novog tajnika izabran Marko Polimac. Na kraju su skupštinu su pozdravili i podržali rad kluba brojni uzvanici te je uslijedio domjenak.
Trojnu godišnju skupštinu održali su u subotu 15. veljače članovi KUD-a Starča, Društva za sport i rekreaciju „Sport za sve“ i Udruge umirovljenika Gornjih Bogićevaca. I ove godine tri društva na jednoj svečanosti i organizatori su opet pogodili. Činjenica je da su članovi ove tri udruge isprepleteni aktivnostima članstvom i brojnim drugim vezama pa je bilo logično i smisleno organizirati zajedničke skupštine. Veliki broj gostiju se odazvao na svečanost. Predsjendica KUD-a Starča Mara Klarić je vodila konferansu , a nakon što su članovi verifikacijskih komisija potvrdili kako sve udruge imaju na skupštini dovoljan broj članova za pravovaljane odluke , izvješće o radu Udruge umirovljenika Gornjih Bogićevaca je podnijela je predsjednica Milka Račman. Ona je među ostalim rekla da su tijekom 2019. godine uspostavili čvršću suradnju s maticom umirovljenika i dodala kako rade na tome da se povežu još više i s ostalim udrugama umirovljenika na području županije i RH ali i s ostalim udrugama s područja općine te dodala kako je riječ o najskromnijem društvu jer su zadovoljni ako su zdravi, ako ih poštuju i vole njihova djeca i najmiliji ako ih prihvaća njihova sredina i ako mogu otići na svetu misu i probu pjevanja. Sve ih to čini sretnima i zadovljnim osobama rekla je Račman i naglasila kako su u 2019. godini bili na 5 izleta , a osnovali su i zbor s kojim su nastupili u Križevcima i na Božićnom koncertu u G.Bogićevcima . Već su dogovorili niz nastupa i očekuju da im se iz redova umirovljenih Hrvatskih branitelja pridruže svi oni koji to da sada nisu učinili. Iz financijskog izvješća je vidljivo da se uistinu radi o brižnoj udruzi jer su uz navedene aktivnost ako i uspjeli uštediti dio sredstava. Ostvarili su ukupne prihode u iznosu od 19.973,28 Kn i rashode u iznosu od 16.543,99 Kn te su godinu završili pozitivno s 3.429.29 Kn. Izvješće nadzornog odbora podnio je Ivan Siladi te rekao kako je udruga tijekom 2019. poslovala sukladno zakonskim odredbama.Sva su izvješća jednoglasno usvojena.
Izvješće o radu Društva za sport i rekreaciju „Sport za sve „ je podnijela predsjednica Marijana Bogdanović koja je naglasila kako je početak godine započeo sportski uz druženje i održavanje dva turnira u belotu .Odazvali su se na dvoje seoske igre u organizaciji prijateljskih društava Salinovec i Dobretići u BiH i dodala kako je održnana i tradicija lokalnog festivala a ujedno su u suradnji s KUD-om Starča ugostili KUD Rudar iz Lukavca . Nadaju se kako će u 2020. moći realizirati još više gostovanja. Društvo je u 2019. godini ostvarilo ukupne prihode u iznosu od 31.628,39 te rashode u iznosu od 12.056,97 i poslovalo pozitivno s prenesenih 19.518,52 Kn u 2020. godinu. I predsjednica NO-a Jasminka Klarić je rekla kako je društvo tijekom protekle godine funkcioniralo sukladno zakonskim propisima . I ova su izvješća jednoglasno usvojena. Izvješće o radu KUD-a Starča je podnijela predsjednica Mara Klarić te naglasila kako je tijekom protekle godine bilo puno aktivnosti i dodala kako je nastavljeno školovanje voditeljice dječje i odrasle folklorne skupine koja je išla na zimsku i ljetnu školu folklora.Održana je svečana skupština , organizirali su dječju i pokladnu zabavu za odrasle , organizirali tucijadu za Uskrs i dodala kako su gostovali u emisiji HRT-a „Lijepom našom „ u Okučanima , a također su gostovali ukupno 8 nastuoa u RH s svim folklornim slupinama te su išli u BIH na 3 nastpa i turneju u Bugarskoj na Crnom moru i brojne druge nastupe. Proveli su i opravdali dva projekta prema Ministarstvu kulture i odradili školovanje koreogafa a u posebno su ponosni na projekt javnih radova s općinom u kojem su zaposlili 3 žene na puno radno vrijeme na punoi radno vrijeme . Kud je po završetku projekta postao bogatiji za 10 kompleta ženskih bunjevačkih nošnji 8 kompleta ženskih ukrajinskih nošnji 10 kompleta ženskih nošnji za Pokuplje te treger šoseve i brojne suvenire i čarape . Predsjednica je naglasila kako su u partnerstvu s DŠR Sport za sve uz seoske igre organizirali i folklorno veče te nastupili na Božićnm koncertu u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Grigor Vitez. Klarić je rezimirala kako se tijekom protekle godine uistinu vrijedno radilo a tako će biti nastavljeno i u 2020. s naglakom na školovanju kadra i opremanju KUD-a nošnjama,obućom i instrumentima. Vidljivo je da su se javljali na natječaje i proveli projekte u kojima su mimo dotacije iz općinskog proračuna ostvarili više od 50.000 Kn. Izrazila je zadovoljstvo kako angažmanom članova tako i pomoći i suradnji s općinom i ostalim udrugama s područja općine . Predsjednica je zatim pročitala i financijsko izvješće te rekla kako je KUD poslovao pozitivno i u 2020 godinu prenio 24.149,19 Kn. Ostvareni su ukupni prihodi u iznosu od 121.291,06 Kn i rashodi od 97.141,87 kn . U ime NO izvješće je podnijela Gina Peterle te konstatirala kako je u 2019. godini udruga poslovala sukladno zakonskim propisima. I ova su izvješća usvojena jednoglasno a zatim je predsjednica Klarić rekla kako zbog brojnih aktivnosti u ostalim udrugama i angažmanu na poslu te premorenosti daje ostavku na mjesto predsjednice a i dio uprave iz objektivnih razloga te zamolila predsjednicu kandidacijske komisije Jasminu Čižmadiju da podnese izvješće o kandidaturi za novog predsjednika i upravu. Za novog predsjendika KUD-a Starča izabran je Ivica Lopar , njegoa zamjenica je Renata Trčić, blagajnica Dragana Knežević, a nove člnice upravnog odbora su Jasminka Klarić i Dajana Kokotović. Prijedlozi su jednoglasno usvojeni a novoizabrani predsjednik Ivica Lopar se zahvalio na ukazanom povjerenju i zatražio podršku kako uprave tako i svih članova. Među brojnim gostima su bili predstavnici NK „Sloboda“ , UDVDR-a GB , DVD-a GB , Šahovskog.kluba „Bedem“ Društvo za port I rekreaciju “Stažnjevec” , KUD “Grigor Vitez” iz Okučana , Udruga Posavljaka Okučani, KUD Tkanica HKUD-a Trenk NG , KUD-a Dragalić, Folklornog ansambla mladih NG , KUD-a Pougarje iz Daruvarskog Brestovca, te načelnik Gornjih Bogićevaca Pavo Klarić i župnik župe Duha Svetoga Fra Ivo Brezović. Svi su oni dali potporu u radu društvima, a na kraju ove zajedničke skupštine nazočnima se obratio i Pavo Klarić, načelnik općine Gornji Bogićevci i među ostalim čestitao novoizabranim članovima KUD-a Starča i predsjedniku Loparu te reako da će svim društvima općina biti potpora. Financijska situacija je dobra rekao je Klarić te dodao kako očekuje podršku svih članova društava u radu i poboljšanje društvenih aktivnosti općine Gornji Bogićevci koje su i u ovom trenutu na zavidnoj razini. .Zahvalio je svim prijateljskim udrugama s područja županije i onima koji su “potegli” dobar dio puta kako bi zajedno sa svojim prijateljima u Bogićevcima bili na godišnjoj skupštini. Blagoslov i čestitke uputio je i župnik fra Ivo Brezović a domaćini i njihovi gosti su nastavili druženje na ovoj jedinstvenoj trojnoj skupštini uz večeru i glazbu.
ODRŽANA REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA DVD-a GORNJI BOGIĆEVCI
DVD Gornji Bogićevci je u subotu 25. siječnja u Hrvatskom seljačkom domu održalo redovnu 87. izvještajnu godišnju skupštinu. Na skupštinu su se osim predstavnika udruga i institucija s područja Gornjih Bogićevaca odazvala i prijateljska dobrovoljna vatrogasna društva, među njima DVD Cernik, Laze, Sičice, Godinjak, Dragalić, Ljupina, Baćindol, Donji Varoš, Vrbje, Orubica, Rešetari, Štivica, Komarnica, Okučani, Dolina, Letina Gornja, Kinjačka, Sunja, Greda, Nova Gradiška, Stara Subocka, JVP N.Gradiška, Predstavnik VZ Općine Sunja te županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Županić, te u ime općine Gornji Bogćevci zamjenik predsjednika općinskog vijeća Željko Klarić. Predsjednica verifikacijske komisije Valentina Krstanac je izvijestila da je na skupštini nazočno 19 članova od 35 s pravom glasa te 25 od 42 bez prava glasa što znači da se skupština može nastaviti i da će odluke na njoj donesene biti pravovaljane. Kako zbog zdravstvenih okolnosti bivši zapovjednik DVD-a Damir Kozman nije mogao više obnašati dužnost, a nisu se još stekli zakonski uvjeti za ovog zapovjednika potrebno je bilo donijeti oduku o vršitelju dužnosti zapovjednika i njegovog zamjenika. Rizničarka i tajnica DVD-a Mara Klarić je rekla kako postoji jednoglasni prijedlog da do stjecanja uvjeta vd zapovjednika bude dosadašnji zamjenik Dominik Klarić, a njegov zamjenik Tomislav Krizmanić.
Predsjednik DVD-a Gornji Bogićevci Ivan Siladi je podnio izvješće o radu u protekloj godini te rekao kako je upravni odbor održao 5 radnih sastanaka na koje su pozivani i ostali članovi. Sudjelovali su na redovnim sastancima Vatrogasne zajednice županije. Održana je redovna izvještajna skupština, a na kraju 2019. su održali i plansku skupštinu na kojima su sve odluke donesene jednoglasno kao i financijski plan te plan rada za 2020. Odazivali su se na skupštine prijateljskih DVD-ava te su održavali i dobru suradnju s udrugama , institucijama i gospodarstvenicima koji djeluju na području Općine Gornji Bogićevci i susjednih općina. Na kraju izvješća Siladi je najavio još jednu izvanrednu skupštinu na kojoj će biti potrebno usvojiti izmjene i dopune Statuta DVD-a GB koji treba uskladiti s novim Zakonom o vatrogastvu.
Opširan je u svom izvješću bio zamjenik zapovjednika Dominik Klarić koji je naglasio kako je DVD tijekom 2019. godine devet požara i svi su bili na otvorenom prostoru, a jedan je zahvatio gospodarski objekt. Na intervencije su izašla 33 vatrogasca u trajanju od 34 sata ukupno. Na Veliki petak i subotu članovi DVD-a tradicionalno čuvaju Kristov grob, a posebno je bio dobar odaziv mladih. I u 2019. godini je nastavljena suradnja s DVD-ima Okučani, DVD Stara Subocak iz Sisačko –moslavačke žuapnije, Dragalić i DVD Donji Varoš po pitanju obilježavanja dana zaštitnika vatrogasaca Sv. Florijana. Domaćin je bilo DVD Donji Varoš, a uz svetu misu za poginule i umrle vatrogasce te polaganje vijenaca, druženje su nastavili sportskim natjecanjima u pikadu, stolnom tenisu i malom nogometu. DVD GB je osvojio prva mjesta u pikadu i stolnom tenisu, a u malom nogometu su bili treći. U sklopu obilježavanja Sv.Florijana u suradnji s crvenim križom, stožerom civilne zaštite općine i policije u područnoj školi Gornji Bogićevci održana su predavanja za osnovnoškolce s ciljem prevencije i buđenja želje kod mladih da postanu vatrogasci. Posebno je naglasio da su tijekom godine intenzivno radili s djecom. Osim vježbi sudjelovali su na 5 kupova djece i sami organizirali drugi kup u Gornjim Bogićevcima. Tijekom turističke sezone i u vrijeme žetvenih radova provodili su pasivna dežurstva te putem medija, promidžbenih materijala i društvenih mreža obavještavali pučanstvo o opasnostima kod nesavjesnog paljenja vatre. Redovito su servisirana i tehnički pregledana te registrirana vozila. U 2019. godini su dva vatrogasca položila ispite za C kategoriju. Klarić je naglasio kako odlično funkcionira oblik suradnje DVD – komunalni pogon – Općina GB u svim smjerovima te se nada da će takva suradnja biti nastavljena i u 2020 godini. Jedini problem koji muči DVD je osipanje operativnog članstva jer ljudi idu trbuhom za kruhom pa je teško održati inspekcijski minimum od 20 operativnih članova rekao je zapovjednik. Također je na kraju izvješća zahvalio svima koji su na bilo koji način pomogli društvu u radu, ali i pozvao pojedince i institucije da se uključe u rad društva i pomognu u prevenciji od požara, elementarnih nepogoda i u spašavanju ljudskih života i imovine.
Izvješće je zatim o financijskom poslovanju podnijela blagajnica i tajnica Mara Klarić koja je rekla da su ostvareni ukupni primitci u iznosu od 85.666, 07 Kn od čega je iz proračuna općine sukladno zakonskoj obavezi uplaćeno 60. 000,00 kn. Za redovno poslovanje utrošeno je 83.593,32 kn.
Izvješće Nadzornog obora podnio je Franjo Bungić koji je rekao kako je uvidom u dokumentaciju nadzorni odbor utvrdio da je poslovanje DVD-a bilo sukladno zakonu i da nije bilo primjedbi na rad. Izvješća su jednoglasno usvojena.
Skupštinu su pozdravili i poželjeli uspješan rad u tekućoj godini te se zahvalili na suradnji predstavnici prijateljskih DVD-ava i Udruga te institucija, a zapovjednik vatrogasne zajednice Brodsko-posavske županije Stjepan Županić je podsjetio kako je 19. prosinca 2019. u Hrvatskom saboru usvojen novi Zakon o vatrogastvu te pojasnio neke odredbe i rekao kako će prema njemu vatrogasci imati sve više obaveza i odgovornosti te naglasio kaznene odredbe za predsjednika, zapovjednika i članove ako se ne pridržavaju i onih u nekom smislu banalnih administrativnih odredbi zakona. Čestitao je DVD-u Gornji Bogićevci prije svega na operativnim aktivnostima, ali i upravi na dobrom vođenju DVD-a i suradnji s braćom vatrogascima. Čestitke i riječi zahvale u ime Općine Gorni Bogićevci uputio je i zamjenik predsjednika općinskog vijeća Željko Klarić te je rekao kako je DVD okosnica većine događanja na području općine te da će općina sigurno biti na pomoći u realizaciji svih projekata kako u financijskom tako i tehničkom smislu. Pohvalio je rad s mladima te zaželio što više druženja i manje intervencija u tekućoj godini. Nakon toga skupština je zaključena, a domaćini i gosti su se nastavili družiti uz večeru i glazbu uživo.
U subotu 25. siječnja šahisti su ŠK Bedema iz Gornjih Bogićevaca gostovali na 3. prijateljskom susretu šahista u Brestovcu. Osim Bedema i domaćina Brestovca, nastupili su i šahisti iz Bukovlja te Požege. Igralo se ekipno na 6 ploča.Prvo je mjesto u ovom natjecanju zauzeo drugoligaš Požega, 2. mjesto je pripalo Bukovlju, treće Bedemu a četvrto domaćinu Brestovcu. Prema riječima načelnika Gornjih Bogićevaca i člana ŠK Bedem Pave Klarića, osim druženja i natjecanja u vrijeme kada se ne igraju službene ligaške utakmice, nazočni šahisti su razgovarali i o inicijativi škole šaha za mlade jer je i u ovom sportu vidljiv nedostatak mladih snaga. Službena ligaška natjecanja će početi tek krajem ožujka, pa su ovakvi susreti dobra prilika za treninge i učvršćenje prijateljstva te razmjenu šahovskog znanja. Domaćin je za prva tri mjesta osigurao pehare te zahvalnice, a za ŠK“Bedem“ su nastupili: Na prvoj ploči Željko Zubak, na 2. ploči Žarko Grgić, na 3. Tomo Barešić, na 4. Pavo Klarić te na 5. Ilija Bungić, a u nedostatku jednog natjecatelja domaćini su Bedemu „posudili“ igrača za 6. ploču.
Bedem se natječe u 3. Hrvatskoj ligi –Istok te poziva sve zainteresirane mlade igrače i one koji žele naučiti igrati šah da se jave bilo kome od članova ŠK Bedema ili u Općinu Gornji Bogićevci i dobit će sve potrebne informacije o treninzima i uvjetima o učlanjenju.
ODRŽAN TURNIR U BELI U ORGANIZACIJI DRUŠTVA ZA SPORTSKU REKREACIJU „Sport za sve“GORNJI BOGIĆEVCI
U nedjelju, 26. siječnja 2020. godine održan je 26. Turnir u igranju belota uz sudjelovanje 12 parova. Najavljeno je bilo više parova, ali zbog finalne rukometne utakmice naše reprezentacije, bio je ovako slabiji odaziv. Ugostili smo i naše prijatelje iz Dobretića, BiH, odakle nam je stiglo 4 belot para u pratnji njihova načelnika Ivo Čakarić, koji je bio potpora svojim igračima.
Obzirom da je svaki par imao pravo na jedan repasaž bela se igrala gotovo do 21:00 sati. Rezultati turnira: 1. mjesto: Željko Klarić i Mato Pereković 2. mjesto: Aščić Pero i Dražetić Anto – par iz Dobretića 3. mjesto: Marić Savo i Bungić Anto Nagrade su bile: prelazni pehar za 1. mjesto te plakete za ostvareni rezultat i novčane nagrade od iznosa kotizacije. Turnir je protekao u natjecateljskom duhu i druženje
Tekst: Predsjednica udruge Marijana Bogdanović Fotke: Radio “Bljesak”
Dana 10.11.2019. godine na stadionu Brezine odigrana je utakmica 13. kola II ŽNL zapad između domaće ekipe NK Slobode iz Gornjih Bogićevaca i gostujuće ekipe NK Mladosti iz Brđana koja je završila zasluženom pobjedom gostujuće ekipe rezultatom 5:2. Za NK Slobodu golove su postigli Luka Klarić stariji i Robert Smjerog.
NK Sloboda je nastupila u slijedećem sastavu: 1 Stjepan Šagovac, 2 Robert Smjerog, 3 Mihael Grladinović, 4 Dominik Klarić, 5 Mario Žilić, 6 Goran Pavleka, 7 Fran Stažić, 8 Ante Tadić, 9 Luka Klarić stariji, 10 Goran Joskić, 11 Luka Klarić mlađi, 12 Igor Saraf i 13 Franjo Bungić. Na kraju polu sezone seniori NK Slobode su zauzeli 11. mjesto. Prije početka utakmice obje ekipe su minutom šutnje odali počast umrlom Gabrijelu Krizmaniću, bratu naših igrača Tomislava i Marija Krizmanića. Iskrena sućut obitelji pok. Gabrijela Krizmanića od igrača, stručnog stožera i uprave NK Slobode iz Gornjih Bogićevaca.
U organizaciji NKČ „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci u PŠ Smrtić održana kreativno-likovna radionica „Knjiga moga odrastanja“
U Mjesecu hrvatske knjige u PŠ Smrtić 05.11.2019. godine održana je kreativno-likovna radionica pod nazivom „Knjiga moga odrastanja“. Radionicu organizirala Narodna knjižnica i čitaonica „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci, a sudjelovali su učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda zajedno sa svojom učiteljicom Kristinom Hrdžić. U prekrasno uređenoj i oslikanoj učionici učenici su još jednom pokazali svoju veliku kreativnost i zainteresiranost za ovakav način rada i izražavanja. Svatko pamti knjigu, bajku, priču…uz koju je odrastao i koja mu je bila najdraža, tako su i učenici listajući Andersenove i Grimmove bajke iz naše knjižnice prisjetili se svoga djetinjstva i priča koje su im čitali i pripovijedali njihovi roditelji, bake, djedovi…potom naslikali i uvezali u jednu knjigu – najljepših priča. Knjiga bajki krapolicu njihovog još ljepšeg razreda.
U sklopu 12. kola II. ŽNL zapad seniori NK Slobode iz Gornjih Bogićevaca su gostovali u Godinjaku gdje su odigrali 0 : 0 protiv domaće ekipe NK Dinama iz Godinjaka.
Za NK Slobodu su nastupili: 1 Stjepan Šagovac, 2 Goran Pavleka, 3 Robert Smjerog, 4 Mario Šandorović, 5 Mario Žilić, 6 Dominik Klarić, 7 Fran Stažić, 8 Lovro Klarić, 9 Mario Krizmanić, 10 Goran Joskić, 11 Tomislav Krizmanić, 13 Luka Klarić mlađi, 14 Valentin Maričević i 15 Luka Klarić stariji.
Kako bismo vam pružili bolje korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Za bolje iskustvo korištenja, slažete li se s upotrebom kolačića?