109-a obljetnica rođenja Grigora Viteza i promocija i predstavljanje knjige “Zagonetke Grigora Viteza” u NKČ

1. veljače 2020. godine u Narodnoj knjižnici i čitaonici „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci održana je promocija knjige “ZAGONETKE GRIGORA VITEZA”
  Povodom 109-e obljetnice rođenja dječjeg pisca u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci i Zagonetačkog kluba Dragalić dana 17.veljače 2020. održana je promocija i predstavljanje knjige “Zagonetke Grigora Viteza” u spomen na zavičajnog pisca, književnika našega kraja po kojemu i naša knjižnica nosi ime Grigora Viteza. Književno druženje i susret u Narodnoj knjižnici i čitaonici „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci održano je s učenicima od 1.do 4. razreda PŠ Gornji Bogićevci i PŠ Smrtić i njihovim učiteljicama. Na samom početku sve nazočne pozdravila i predstavila je voditeljica knjižnice Jasminka Klarić, a samoj promociji bili su nazočni i zamjenica načelnika Općine Gornji Bogićevci Dragana Knežević, ravnateljica OŠ Okučani Ivana Mijatović, Vjekoslava Bagarić predsjednica Ogranka Matice hrvatske Nova Gradiška, Dijana Kašljević ravnateljica Narodne knjižnice i čitaonice Okučani, poznata slikarica i pjesnikinja, a ujedno i članica Zagonetačkog kluba Dragalić Evica Kraljić sa suprugom, te gospodin Igor Šupica sa suprugom također članovi Zagonetačkog kluba Dragalić., koji je sve nazočne goste kratko upoznao s počecima i radom zagonetačkog kluba. Knjigu je predstavila članica i glavna gošća Zagonetačkog kluba gospođa Mirjane Škrinjarić koja ju je i priredila, te pročitala nekoliko vrlo zanimljivih i šaljivih zagonetki iz knjige, a učenici zajedno sa svojim učiteljicama trudili su se odgonetnuti. Naši mali autori na koje smo izuzetno ponosni bili su ilustratori u samoj zbirci: Zlatko Vračić PŠ Gornji Bogićevci i Dario Prankić PŠ Smrtić. A svi ostali učenici  iz PŠ Gornje Bogićevci i Smrtić ilustrirali su zagonetke koje su prije toga pročitali i potom ih naslikali te njihove crteže izložili u našoj knjižnici. Velika zahvala za izdavanje knjige „Zagonetke Grigora Viteza“ ide svakako gospodinu Vjeki Hudolinu koji je svojim nesebičnim trudom i radom zaslužan što je ova zbirka ugledala svijetlo dana i krasi police naše knjižnice.