12. siječnja 2023. god. održana 10. sjednica OV-a Općine Gornji Bogićevci

Općina Gornji Bogićevci zbog eura promijenili i uskladili akte na svojoj 10. sjednici održanoj 12.01.2023. godine u vijećnici Općine Gornji Bogićevci. Uvođenje eura kao nove službene valute u RH je donijelo popriličnu zbrku kod građana i trgovaca. Cijene su počele divljati i mada premijer Plenković kaže da ima adute da se situacija normalizira. Inspektori su na terenu pa bi se oni koji su neopravdano dizali cijene već sutra mogli naći na crnim listama te bi im se mogla ukinuti subvencija za jeftiniju struju. Euro je učinio i to da se što prije moraju uskladiti dokumenti jedinica lokalne i regionalne samouprave pa su neki predsjednici općinskih vijeća u dogovoru s načelnicima hitno sazvali sjednice na kojima su obavljene promjene i usklađenja akata bez kojih ne mogu funkcionirati. Večeras su to učinili vijećnici općinskog vijeća Gornjih Bogićevaca. Kako je pojasnila pročelnica JUP-a Mara Klarić većina od 15 točaka 10.-te sjednice vijeća se mijenja zbog usklađivanja s € -om a neki i s nedavno donesenim izmjenama i dopunama Zakona. Među ostalim bez značajnije rasprave su jednoglasno usvojeni Odluka o izmjeni i dopuni Odluke o komunalnom redu na području Općine Gornji Bogićevci, raspoređivanju sredstava za financiranje političkih stranaka zastupljenih u Općinskom vijeću u 2023.godini, Odluka o komunalnom doprinosu, o isplati naknada za opremanje novorođenčadi i pomoći studentima na području Općine Gornji Bogićevci , zatim o određivanju vrijednosti boda komunalne naknade, plaći načelnika, porezima općine, Odluka o socijalnoj skrbi, upravljanju grobljima, uvjetima i postupku davanja u zakup poslovnih prostora u vlasništvu općine Gornji Bogićevci, vijećničkim naknadama, visini naknade za kanalizaciju, izmjeni Programa „ Razvoj mikro poduzetništva u 2023. godini te programa mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja na području Općine Gornji Bogićevci.

Izvor: Tekst i fotografije RP “Bljesak”