Božićni koncert u organizaciji naše knjižnice

  • by

U ORGANIZACIJI NKČ GRIGOR VITEZ GORNJI BOGIĆEVCI ODRŽAN TRADICIONALNI BOŽIĆNI KONCERT U GORNJIM BOGIĆEVCIMA

Dana 17. prosinca 2023. godine je u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci, a pod pokroviteljstvom Općine Gornji Bogićevci, održan je tradicionalni Božićni koncert. U blagdanskom ozračju blagdansko je to događanje koje uoči najvećeg obiteljskog kršćanskog blagdana Božića kroz pjesmu navješćuje radosnu vijest – rođenje Spasitelja našega Isusa Krista, rođenog u štalici na slamici. Tradicionalni Božićni koncert održava se dugi niz godina i već je godinama rado posjećen brojnim ljubiteljima pjesme i folklora pa je tako i ove godine Hrvatski seljački dom u Gornjim Bogićevcima bio pun posjetitelja koji su uživali u izvedbi veselih božićnih pjesama i plesova. Taj duh Božića osjećao se u svakoj otpjevanoj noti i stihu, svakoj pjesmi i recitaciji, svakom igrokazu jer božićno vrijeme jedno od najljepših razdoblja u godini, to je vrijeme ljubavi, radosti, veselja, obiteljskog okupljanja i mira. Sve nazočne oduševili su  dragi gosti iz Okučana članovi KUD-a Tkanica mješovita skupina,  domaćini i članovi Udruge umirovljenika i crkvenog zbora župe Duha svetoga, učenici PŠ, KUD Starča. Na kraju ovog svečanog i prelijepog Božićnog koncerta svi izvođači su zajednički otpjevali pjesmu “Narodi nam se kralj nebeski” i zatvorili koncert u iscčekivanju idućeg, a druženje je nastavljeno veselo uz domjenak duboko u noć.

Božićni koncert organizirala Narodna knjižnica i čitaonica “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci