“Hajdemo djeco svi u našu knjižnicu, pročitajmo knjigu i mislimo na jesen te uživajmo u njenim bojama i čarima” – kreativna radionica

  • by

Dana 25. listopada u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci, a povodom Mjeseca hrvatske knjige održana je još jedna literarno-likovna radionica pod nazivom “Hajdemo djeco svi u našu knjižnicu, pročitajmo knjigu i mislimo na jesen te uživajmo u njenim bojama i čarima”. Učenici prvog razreda PŠ Gornji Bogićevci zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Štimac Fekete posjetili su našu knjižnicu i sudjelovali u literarno-likovnoj radionici. Sara i Renato pročitali su nam odlomke iz knjiga: Godišnja doba, Učimo o godišnjim dobima i Četiri godišnja doba potom su razgovarali o pročitanom tekstu i posvetili radionicu jednom godišnjem dobu u kojem se nalazimo “jeseni” potom svatko na svoj način izrađivao prekrasne krošnje drveća obojene bojama jeseni, šarolikim jesenskim lišćem. Svi su ( neki i po prvi put ) svojim dolaskom  u knjižnicu i održanom radionicom bili oduševljeni i radosno boravili u njoj. A svojim interesom za knjigu i čitanje samo potvrđuju kako je tema ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige “Mi smo generacija K”  koja čita i generacija knjiga, stvarno istinita, jer oni su to danas i dokazali. BRAVO DJECO, mislite na sebe i čitajte! Velika hvala učenicima prvog razreda i njihovoj učiteljici Mariji na ugodnom i lijepom druženju uz knjigu i čitanje, te izrađenim kreativnim radovima koji krase našu knjižnicu.