“Ja sam knjiga – prvo me pročitaj pa me naslikaj” – literarno-likovna radionica održana u PŠ Smrtić u Mjesecu hrvatske knjige

  • by

U Mjesecu hrvatske knjige 19. listopada održana literarno-likovna radionica u PŠ Smrtić pod nazivom    

   „Ja sam knjiga – prvo me pročitaj pa me naslikaj!“

Dana 19. listopada držana je literarno-likovna radionica u PŠ Smrtić pod nazivom “Ja sam knjiga – prvo me pročitaj pa me naslikaj” povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Radionicu organizirala i vodila moja malenkost, a sve s jednim ciljem  – čitati i pročitati što više knjiga, a ne čitanje sadržaja knjiga na mobitelu i gubljenje vremena gledajući druge razne sadržaje…

Upravo tema ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige glasi: Mi smo generacija K ” koja čita i generacija knjiga

A moto manifestacije glasi: “Misli na sebe – čitaj!”

Upravo je to poruka koju smo ovom radionicom htjeli prenijeti djeci te ih motivirati na čitanje i knjigu.

Pročitano je više tekstova iz knjiga primjerenih njihovom uzrastu između ostalog i knjiga NEOBIČNA KNJIŽNIČARKA autora Kašmira Huseinović koja je djeci bila jako zanimljiva svojim tekstom i ilustracijama.  Vjerujem kako ih je potaknula na dolazak u našu knjižnicu i podizanje te čitanje knjiga kako ne bi postale zaboravljene i samo skupljale prašinu na policama knjižnice. Poslije čitanja knjige djeca su razgovarala o temi MHK i na kraju ilustrirala pročitane sadržaje svatko na svoj način, gdje su nastala prava umjetnička djela koja ukrašavaju naš izložbeni prostor.

Velika zahvala učenicima i njihovoj učiteljici Kristini Turkalj na prekrasnom druženju u tako lijepo ukrašenoj učionici gdje se uvijek osjećam kao u vlastitom domu.