Javni natječaj za sufinanciranje provedbe mjera povećanja energetske učinkovitosti

Energetska efikasnostRaspisan je Javni natječaj za podnošenje prijava za sufinanciranje projekta provedbe mjera povećanja energetske učinkovitosti u kućanstvima na području općine Gornji Bogićevci. Predmet Natječaja je prikupljanje prijava za dodjelu sredstava Općine Gornji Bogićevci i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost kojima će se sufinancirati provedba mjera povećanja energetske učinkovitosti – zamjena postojeće ugradnjom nove vanjske stolarije, povećanje toplinske zaštite ovojnice obiteljske kuće, povećanje energetske učinkovitosti sustava grijanja ugradnjom plinskih kondenzacijskih kotlova, povećanje energetske učinkovitosti sustava prozračivanja ugradnjom uređaja za povrat topline otpadnog zraka (rekuperatora) te izrada energetskog pregleda i energetskog certifikata obiteljske kuće nakon provedbe Projekta. Ulaganja u provedbu projekta  sufinancirati će se u  visini od 82,67% ukupno prihvatljivih troškova,  ali ne više od 62.000 kuna (s PDV-om) po obiteljskoj kući pri čemu Fond sufinancira prihvatljive troškove u udjelu od 80,00%, ali ne više od 60.000,00 kn, a Općina Gornji Bogićevci u udjelu od 2,67% ali ne više od 2.000,00 kn. Za provedbu mjera povećanja energetske učinkovitosti u kućanstvima na području općine Gornji Bogićevci Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osigurao je sredstva u iznosu od 300.000,00 kuna, a Općine Gornji Bogićevci sredstva u iznosu od 10.000,00 kn. Rok za dostavu prijava je 29.09.2014. godine. Cjeloviti tekst natječaja sa pripadajućim prilozima objavljen je na službenoj internetskoj stranici općine Gornji Bogićevci  www.opcinagornjibogicevci.hr Prijava za natječaj podnosi se na Prijavnom obrascu koji se može preuzeti u Jedinstvenom upravnom odjelu općine Gornji Bogićevci, Trg hrvatskih branitelja 1, Gornji Bogićevci ili sa službene stranice Općine Gornji Bogićevci. Dokumenti: OBAVIJEST (pdf) natjecaj_enu (pdf) ODLUKA O RASPISIVANJU (pdf) Pravilnik (pdf) Prijavni obrazac EnU (pdf) Prijavni obrazac EnU (docx)