Održana 11. sjednica Općinskog vijeća Općine Gornji Bogićevci

ODRŽANA SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA GORNJIH BOGIĆEVACA

31.ožujka 2023.godine je održana 11. sjednica OV Gornjih Bogićevaca. Načelnik Pavo Klarić u svom izvješću najviše je govorio o radovima na trgu hrvatskih branitelja. Istaknuo je kako će radovi trajati nešto duže točnije do 15.svibnja 2023. zbog kiše i loših vremenskih uvjeta ali zbog toga što izvođač radova nema radne snage. svrnuo se i na radove na Domu u Kosovcu i pješačku stazu pored groblja u Gornjim Bogićevcima. Dom u Smrtiću je završen, ali kako krov već neko vrijeme prokišnjava bit će kompletno promijenjen kao i izolacija a to će im ostvariti velike uštede. Dodao je kako je i u planu i u postupku prekogranična suradnja sa Općinama Jajce, Stara Gradiška i Okučani-projekt Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Crna Gora. Cilj programa je poboljšati kvalitetu zajedničkih javnih službi u području zdravstva i socijalne skrbi, poboljšati prevenciju rizika i energetsku učinkovitost te promicati razvoj održivih turističkih djelatnosti i povećati konkurentnost lokalnih poduzeća a ovdje je naglasak na javnu rasvjetu. Vijećnik Veseljko Šugić postavio je nekoliko zanimljivih pitanja o gorućim temama, a među ostalim zanimalo ga je što je sa kanalizacijom u naselju Dubovac. Nakon kraće rasprave u akt. satu usvojeno je izvješće o izvršenju Plana gospodarenja otpadom za 2022 god. Predsjednik vijeća Klarić zahvalio se svima odgovornim građanima Gornjih Bogićevaca koji razvrstavaju otpad također i komunalnom pogonu, a istaknuo kako na području Općine nema divljih deponija. Zatim je usvojen prijedlog odluke o raspisivanju natječaja za prodaju nekretnina u vlasništvu općine te II izmjene prostornog plana. Načelnik Klarić je rekao kako se ove izmjene i dopune odnose isključivo na prenamjenu poljoprivrednog u k.o.Smrtić kčbr.176 i 104/3 u građevinsko zemljište u svrhu gradnje Solarnih elektrana i u druge svrhe se ne mogu koristiti a sve u suradnji sa Zavodom za prostorno uređenje Brodsko-posavske županije. Vijećnici su predložili da ovaj trošak ide na teret Općine. Do kraja sjednice vijećnici su donijeli odluku o raspisivanju natječaja za dodjelu općinskih javnih priznanja građanima, Udrugama i drugim insitucijama sa područja Gornjih Bogićevaca. Prijedlozi za prijavu istaknutih pojedinaca se podnose u Općinu u pisanom obliku a rok je do 30. travnja 2023. Po završetku sjednice predsjednik Vijeća gospodin Klarić je čestitao svima nadolazeći blagdan Uskrs.

Izvor: tekst i fotografije: RP “Bljesak”