Održana 15. sjednica Općinskog vijeća Općine Gornji Bogićevci

ODRŽANA 15. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA GORNJIH BOGIĆEVACA

17.veljače 2020. održana 15. sjednica općinskog vijeća Gornjih Bogićevaca. Dnevni red je dopunjen točkom kupovine zemljišta u poduzetničkoj zoni u svrhu nadopune parkirališne zone za potrebe NK “Sloboda” Gornji Bogićevci, ali i dio zemljišta u gospodarskoj zoni za potrebe proširenja iste, što su vijećnici jednoglasno usvojili. Nakon obrazloženja i kraće rasprave jednoglasno su usvojeni analiza stanja sustava civilne zaštite kao i njen plan razvoja za trogodišnje razdoblje (2020.-2022.) te procjena rizika od velikih nesreća. Izvješće o gospodarenju otpadom ta 2019.godinu obrazložio je načelnik Pavo Klarić koji je rekao kako postoji problem s “Odlagalištem” koje je ispostavilo račun za praktično neobavljen posao jer nisu osigurali vreće za papir, kontejner za staklo, a u isto vrijeme su ispraznili “zelene otoke”i poslali račun veći od 5.000,00 kn. Nakon kraće rasprave izvješće je usvojeno uz napomenu kako treba riješiti problem s tvrtkom “Odlagalište” te da se takve stvari ne smiju događati u budućnosti. Nakon toga je bez veće rasprave usvojen i prijedlog o kupovini zemljišta po cijeni od 5 kuna po kvadratu,za što će Općina Gornji Bogićevci ukupno izdvojiti oko 18.000,00 kn.

Tekst i foto: RP “Bljesak”