Održana 9. sjednica OV-a Općine Gornji Bogićevci

ODRŽANA 9. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA GORNJIH BOGIĆEVACA

Sinoć 22.prosinca 2022. godine je održana 9. sjednica općinskog vijeća Gornjih Bogićevaca na kojoj su vijećnici jednoglasno usvojili proračun za 2023. godinu s projekcijama za 2024. i 2025. I ova sjednica započela je izvješćem načelnika o projektima koji su provedeni ili su još u tijeku . Među ostalim obavljeni su radovi na unutarnjem uređenju Društvenog doma u Smrtiću u vrijednosti od 169.000 kuna, a obuhvaćaju uređenje kuhinje, sanitarnog čvora i popratnih prostorija. Izmijenjena je stolarija, obavljeno unutarnje uređenje dvorane, izmijenjena je rasvjeta te servisirano centralno grijanje. Završena je prva faza izgradnje Društvenog doma Kosovac, obavljen je tehnički pregled te su opravdana sredstva Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU. Početkom 2023. godine započet će radovi druge faze vrijedni 1.582.000 kuna. Obavljeno je opremanje vrtne sjenice u prostoru iza Društvenog doma Dubovac u vrijednosti od 25.375 kuna. Uređen je i prostor ispred doma. Načelnik Pavo Klarić je rekao kako je početkom ovog mjeseca u Industrijskoj zoni Brezine izvršena primopredaja izvedenih radova objekta vatrogasnog spremišta, radovi su odrađeni u zadanom roku te je obavljen tehnički pregled i vatrogasno spremište spremno je za potrebe DVD-a Gornji Bogićevci. Zatim su vijećnici su jednoglasno usvojili III rebalans općine koji je obrazložila pročelnica JUO Mara Klarić, isto tako usvojena je strategija upravljanja imovinom općine za razdoblje od 2022- 2027 i godišnji plan upravljanja imovinom općine za 2023. god .Pročelnica JUO Mara Klarić zatim je obrazložila proračun za 2023 s projekcijama za 2024 i 2025 te vijećnicima skrenula pozornost na iznose u eurima. Rekla je kako su ukupni prihodi planirani u iznosu od 1.062.0302,00 eura, a rashodi u iznosu od 1.370.662,00 eura. Proračun je jednoglasno usvojen te je kraju sjednice načelnik Pavo Klarić vijećnicima i svim nazočnima uputio čestitke za nadolazeće blagdane, a željama se pridružio i predsjednik OV Željko Klarić koji se zahvalio svim Udrugama koje djeluju na području općine. Nakon radnog dijela sjednice uslijedilo je druženje uz večeru, a vijećnike i goste općina je darovala prigodnim poklonima.

Izvor: RP “Bljesak”