Predstava “Knjiga o džungli” održana u Hrvatskom seljačkom domu u Gornjim Bogićevcima

  • by

„Knjiga o džungli“ – dana 19. svibnja održana predstava Kazališne družine „Ivana Brlić-Mažuranić“ u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci

Dana 19. svibnja u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice „Grigor Vitez“ Gornji Bogićevci  u Hrvatskom seljačkom domu u Gornjim Bogićevcima održana predstava “KNJIGA O DŽUNGLI” u izvedbi Umjetničke organizacije Kazališne družine “Ivana Brlić – Mažuranić iz Slavonskog Broda

Kazališna družina već je poznata djeci i učenicima u Gornjim Bogićevcima jer je gostovala u Gornjim Bogićevcima sa svoje dvije predstave “Ribar Palunko i njegova žena” te prošle godine “Mačak u čizmama”.

Predstava je bila jako dobro posjećena na iznenađenje svih nas i dobro prihvaćena. Okupio se velik broj roditelja sa svojom dječicom, njihovim  prijateljima, sestrama i braćom.

Kako sam redatelj Mario Kovač ističe: “U središtu priča je indijski dječak Mogli kojeg u džungli odgajaju vukovi, uz pomoć medvjeda Balua i crne pantere Bagire te ga čuvaju od grabežljivog tigra Šir Kana. Sve životinje imaju ljudske osobine i uče Moglija poslušnosti, poštovanju autoriteta, razumijevanju vlastitog mjesta u društvu, a istaknuta je i tema slobode kretanja između različitih svjetova te prihvaćanje drugačijih vrsta.“

Predstava je uz pomoć originalnih pjesama, uvela u priču elemente mjuzikla te svojom maštovitom vizualnošću dočarala egzotični svijet džungle za što je zaslužan sam redatelj.

Glumci Darija Vlajnić, Valentina Srnojević, Matej Safundžić i Luka Stilinović upoznali su naše mališane sa izazovima koji ih svakodnevno isčekuju u stvarnom životu, a to su: teške životne odluke, prve simpatije, prva prijateljstva, teški životni odabiri i izazovi…

Tako je prekrasnim porukama mališanima završila još jedna prekrasna predstava, a mali posjetitelji su se po završetku predstave osvježili sokićima i zasladili bombončićima i bananicama.