U Općini Gornji Bogićevci vrši se provedba Projekta “Kontrola plodnosti tla na poljoprivrednim gospodarstvima” u 2021. godini

Temeljem Sporazuma o provedbi Projekta “Kontrola plodnosti tla na poljoprivrednim gospodarstvima” na području Brodsko-posavske županije u 2021. godini analizirat će se do 512 uzoraka tla na području jedinica lokalne samouprave Brodsko-posavske županije gdje se analiza tla bude provodila po utvrđenoj cijeni jedne kontrole plodnosti tla od 390,00 kuna s PDV-om, a sredstva potrebna za provođenje Projekta osigurat će se u slijedećim postotnim udjelima:

• Brodsko -posavska županija 50% ili 195,00 kn po uzorku
  • Općina Gornji Bogićevci 30% ili 117,00 kn po uzorku
  • krajnji korisnici usluga 20% ili 78,00 kn po uzorku.

Krajnji korisnici usluga analiza uzoraka tla su fizičke i pravne osobe koje su upisane u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava:

• obiteljska poljoprivredna gospodarstva,
  • obrtnici, zadruge i trgovačka društva.

Propisani obrazac za prijavu svih zainteresiranih korisnika analiza tla možete podići i prijaviti u prostorijama Općine Gornji Bogićevci.