Učenici 1. razreda PŠ Gornji Bogićevci u posjeti knjižnici i sklopu projekta “Flowers inspiring children”

  • by

Učenici PŠ Gornji Bogićevci zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Štimac Fekete posjetili našu knjižnicu u sklopu projekta: europski eTwinning projekt “Flowers inspiring children” u koji su uključeni učenici 1. razreda ove područne škole. Kako je tema: CVIJEĆE jako široka i knjižnica ima veliki broj slikovnica i knjiga cvjetnog sadržaja tako su učenici  s velikom radošću i uzbuđenjem listali i istraživali “cvjetne knjige” i upoznavali se s brojnim novim vrstama cvijeća ( kućnog, vrtnog, balkonskog…).
Bilo je jako veselo i zanimljivo i puno toga učenici su naučili novog kako o knjigama tako i o cvijeću, vrtu, poznatim slikarima kao što je Slava Raškaj, nedvojbeno jedna od najzanimljivijih osoba hrvatskoga slikarskog miljea s kraja 19. i početka 20. stoljeća. Slavna gluhonijema umjetnica nevjerojatna slikarskog umijeća koja se ponajviše bavila slikarskom tehnikom akvarela i motivima iz prirode i motivima cvijeća. Tako su nastala njena najbolja djela, a riječ je o akvarelima “Kruške”, “Suncokreti”, “Potočnice”, “Lopoči iz Botaničkog vrta”. Inspirirani cvijećem, istraživanjem i čitanjem  svi učenici su podigli knjige koje će još čitati u slobodno vrijeme i tako proširiti svoje znanje i povećati čitalačku naviku. Bravo djeco, mali naši čitači i dok ste vi naši vjerni članovi ne moramo se bojati budućnosti. Velika hvala učenicima i njihovoj učiteljici Mariji!
Voditeljica NKČ “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci, Jasminka Klarić