Učenici 3. i 4. razreda OŠ Dragalić posjetili Narodnu knjižnicu i čitaonicu “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci

  • by

Autorica  Jasminka Klarić, voditeljica Narodne knjižnice i čitaonice “Grigor Vitez”

GORNJI BOGIĆEVCI – U Mjesecu hrvatske knjige Narodnu knjižnicu i čitaonicu “Grigor Vitez” Gornji Bogićevci posjetili su po prvi put i učenici nižih razreda ( treći i četvrti razred razred ) OŠ Dragalić zajedno sa svojim učiteljima Oliverom i Zlatkom Galetić.  Čitali su razne knjige, knjige lektirnog sadržaja ” Čudnovate zgode šegrta Hlapića”, “Družba Pere Kvržice, “Vlak u snijegu” i mnoge druge,  enciklopedije te prelistali brojne druge. Zanimanjem za knjigu i čitanje još jednom pokazali kako njima knjiga nije stranac i rado se nalazi u njihovim rukama.

Knjižnica je pokazale svu svoju ljepotu i bogatstvo pisane riječi koja se u njoj nalazi i opet opravdala bit svoga rada i postojanja. Dokle god budemo imali ovakvih rado viđenih posjetitelja, korisnika i čitača, ne moramo strahovati za budućnost naše knjižnice.