Javni natječaj – obnovljivi izvori energije (OIE)

renewable-energyRaspisan je Javni natječaj za prikupljanje prijava za sufinanciranje projekata ugradnje sustava za korištenje obnovljivih izvora energije u/na obiteljskim kućama. Predmet Natječaja je prikupljanje prijava za dodjelu sredstava Općine Gornji Bogićevci i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost kojima će se sufinancirati ugradnja sustava za korištenje obnovljivih izvora energije sa sunčanim toplinskim pretvaračima (kolektorima) za grijanje potrošne vode i prostora, s kotlovima na drvnu sječku ili pelete i pirolitičkim kotlovima na drva za grijanje potrošne vode i prostora, s fotonaponskim pretvaračima (modulima) za proizvodnju električne energije, s vjetrogeneratorima za proizvodnju električne energije i dizalicama topline za pripremu potrošne tople vode, grijanje i hlađenje u/na obiteljskim kućama na području općine Gornji Bogićevci.

Ulaganja u provedbu projekata sufinancirat će se u visini od 82,5% ukupno prihvatljivih troškova, ali ne više od 24.750,00 kuna (s PDV-om) po sustavu, pri čemu Fond sufinancira prihvatljive troškove u udjelu od 80%, ali ne više od 24.000,00 kn, a Općina Gornji Bogićevci u udjelu od 2,5%, ali ne više od 750,00 kn. Za provedbu Programa povećanja korištenja obnovljivih izvora energije na području općine Gornji Bogićevci Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osigurao je sredstva u iznosu od 240.000,00 kuna, a Općina Gornji Bogićevci sredstva u iznosu od 7.500,00 kuna. Rok za dostavu prijava je 04. kolovoza 2014. godine. Cjelovit tekst natječaja sa pripadajućim prilozima objavljen je na službenoj internetskoj stranici općine Gornji Bogićevci  www.opcinagornjibogicevci.hr. Prijava za natječaj podnosi se na Prijavnom obrascu koji se može preuzeti u Jedinstvenom upravnom odjelu općine Gornji Bogićevci, Trg hrvatskih branitelja 1, Gornji Bogićevci ili sa službene stranice Općine Gornji Bogićevci na linku ispod. Prijavni-obrazac-OIE (doc) Prijavni-obrazac-OIE (pdf) ODLUKA O RASPISIVANJU NATJEČAJA Natjecaj_OIE Gornji Bogićevci PRAVILNIK OIE