Mještani Općina Gornji Bogićevci i Okučani odali počast žrtvama Vukovara i Škabrnje

MJEŠTANI OPĆINA OKUČANI I GORNJI BOGIĆEVCI 17. studenog ODALI POČAST ŽRTVAMA VUKOVARA I ŠKABRNJE MIMOHODOM SVJETLOSTI I SJEĆANJA DUŽ VUKOVARSKE ULICE ISPRED KRIŽA U KOSOVCU.

31. je tužna godišnjica otkako je Vukovar sa stanovnicima i braniteljima podnio strašnu žrtvu, razaranje, ubojstva, genocid, pad, križ. Obilježavanje se već nekoliko godina za redom odvija pod geslom Vukovar – mjesto posebnog pijeteta. 18. studeni obilježava se kao Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Na taj dan je 1991. godine JNA ušla u Vukovar, a hrvatska obrana je, nakon višemjesečne potpune opsade, posustala. Sukladno odluci Hrvatskog sabora od prošle godine 18. studeni je državni blagdan i neradni dan , a obilježava kao Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Neka i naše svijeće svijetle Vukovarskom ulicom iskazujući žrtvi Vukovara duboko poštovanje i zahvalnost.

Izvor: Tekst i fotografije RP “Bljesak”